Dlaczego warto? 5 Korzyści Narzędzi No-Code

5 korzyści no-code

Dlaczego warto zainteresować się narzędziami no-code, gdy rozwijasz własny startup lub pomysł? Poznaj 5 kluczowych korzyści, nawet jeśli jesteś programistą.

1. Szybko – czasami wystarczy kilka godzin

Narzędzia no-code umożliwiają zbudowanie aplikacji, strony internetowej lub innego rozwiązania nawet w jeden dzień. Ba czasami nawet w kilka godzin lub kilkanaście minut. Rosnąca społeczność, dostępne szablony, tutoriale znacznie przyspieszają pracę nad własnymi projektami. Wszyscy, którzy chcą rozwijać swoje biznesowe przedsięwzięcia, powinni zainteresować się tematem no-code, nawet programiści. Po co ślęczeć nad kodem tygodniami, kiedy można zbudować MVP startupu w jeden lub dwa dni i już zbierać informacje zwrotne od klientów, bądź nawet mieć już pierwszych klientów.

2. Bez dużych kosztów – nawet za darmo

Ile kosztuje softwarehouse? Ile kosztuje zatrudnienie programisty? Są to koszty idące w kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Niestety, programiści kosztują. Ale właśnie przez to powstają narzędzia no-code. Po pierwsze, żeby demokratyzować możliwości budowania własnych rozwiązań a po drugie, żeby znacznie obniżać koszty wytwarzania oprogramowania. Dzisiaj za kilkadziesiąt dolarów miesięcznie możesz mieć skalowalną aplikację webową lub mobilną bez potrzeby zatrudniania programisty, lub korzystania z usług softwarehuse’ów.

3. Bez sprzedaży udziałów – pomysł/startup zostaje Twoją własnością

Korzystając z narzędzi no-code możesz skupić się na tym co najbardziej istotne w biznesie, czyli marketingu i sprzedaży. Bez tego cała technologia jest bez sensu. Po co budować coś, czego nikt nie będzie używał. Poprzez wykorzystanie narządzi no-code, nie musisz szukać inwestorów, sprzedawać udziałów, żeby mieć pieniądze na zbudowanie MVP lub finalnego produktu. Możesz wydać te pieniądze na marketing, badania z klientami i szukać inwestora, wtedy gdy narzędzia no-ccode będą niewsączające. Masz wtedy silny argument w postaci konkretnych dowodów słuszności swojego rozwiązania i potwierdzenie ryku.

4. Dostęp dla „nietechnicznych” – prawie każdy może zbudować własny program lub aplikację

Do tej pory możliwość zbudowania jakiekolwiek rozwiązania cyfrowego była zarezerwowana dla garstki najbardziej kompetentnych programistów. Dzisiaj swoją aplikację lub inne rozwiązanie IT może stworzyć każdy, to chce, umie korzystać z komputera i Internetu oraz umie myśleć analitycznie.

5. Samowystarczalność – jesteś niezależny od nikogo

Ostatnią korzyścią przemawiająca za narzędziami no-code jest samowystarczalność i niezależność. Jakąkolwiek zmianę w naszym programie lub aplikacji, którą do tej pory chcieliśmy wprowadzić, musieliśmy posiłkować się dostawcą, prosić go o to i dodatkowo płacić. Jeżeli zdecydujemy się na rozwiązania no-coe, zmiany możemy wprowadzić, kiedy chcemy, jak chcemy i ile zmian chcemy. Jesteśmy zupełnie niezależni od zewnętrznych firm i osób. Ponadto w razie problemów możemy poradzić się supportu lub społeczności zbudowanej wokół danego narzędzia. Jest to ogromna wartość z korzystania z narzędzi no-code. Nie musimy się na nikogo oglądać.

Ebook – 78 narzędzi no-code

Mam nadzieje, że przekonałem Cię, żeby spróbować własnymi siłami i czasem zrealizować swój pomysł. Jeżeli poszukujesz listy narzędzi, to mam dla Ciebie świetną informację. Zupełnie za darmo możesz pobrać mojego ebooka, który zawiera 78 narzędzie no-code. Więcej szczegółów tutaj: 78 narzędzi no-code

Napisz komentarz